Listwy>OracDecor>Akcesoria

Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

AKCESORIA DO SZTUKATERII ORAC DECOR

Niezbędnym elementem, aby zamontować sztukaterię są narzędzia i kleje. Podstawowym narzędziem jest korytko (przyrżnia), ostra piła o drobnym zębie (bez tzw. rzezu), wyciskacz do kleju (pistolet), miara, ołówek i papier ścierny.

Korytko do sztukaterii produkowane przez Orac Decor występuje w kilku postaciach,łącznie z zaawansowanym przyrządem do cięcia pod kątem. Podstawowa wersja pozwala na cięcie listew dekoracyjnych pod kątem 90, 45 i 30 stopni.

Pila do cięcia sztukaterii najlepiej gdy posiada drobne zęby i nie posiada tak zwanego rzezu, czyli zęby powinny być ustawione jeden za drugim bez widocznego wykrzywienia na boki. Zapobiega to niszczeniu korytka, a drobne zęby pozwalają na cięcie listew dekoracyjnych bez niszczenia krawędzi.

Niezbędny jest również klej montażowy, co chyba jest oczywiste. Firma Orac Decor produkuje kilka rodzajów kleju. Podstawowym jest FDP500, który pozwala na przyklejenie sztukaterii do ściany czy sufitu. Drugim ważnym klejem jest FX200. Jest to klej służący do łączenia listew ze sobą co zapobiega potencjalnym pęknięciom w tym miejscu. Powstała za jego pomocą spoina jest niezwykle trwała. Przy montażu sztukaterii w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienki, czy nawet na zewnątrz budynku, należy stosować klej FDP700 HYDRO. Zapobiega on dostawaniu się wody za listwę i stanowi dobrej połączenie. Jeszcze jedną zaletą tego kleju jest jego duża przyczepność, także montaż np. listew przypodłogowych do gładkich płytek nie stanowi większego problemu.