Listwy>Orac Decor>Akcesoria

Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁKlej do najlepszych połączeń. Do połączeń końcówek pomiędzy listwami. Dociśnij profile mocno do siebie i zdejmij nadmiar kleju przed jego utwardzeniem. Odczekaj co najmniej 2 godziny. Klej może być malowany po upływie 24 godzin.

  96,38 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁKlej Decofix Extra 80ml przezroczysty. Klej do najlepszych połączeń. Do połączeń końcówek pomiędzy listwami. Dociśnij profile mocno do siebie i zdejmij nadmiar kleju przed jego utwardzeniem. Odczekaj co najmniej 2 godziny. Klej może być malowany po upływie 24 godzin.

  47,28 zł
 • 2 Recenzje

  DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁKlej Decofix Pro 310ml Klej Extra Strong. Klej o powolnym schnięciu. Zapewnia długotrwałe połączenie (uszczelnienie) pomiędzy listwą i ścianą i/lub sufitem. Nadaje się do zastosowań wewnętrznych na powierzchniach porowatych. Klej nie jest odporny na niskie temperatury, zatem wysyłka w okresie zimowym na...

  25,15 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁKlej Extra Strong. Klej do zastosowań zewnętrznych, w wilgotnych pomieszczeniach i na nieporowatych powierzchniach. Zamiast kleju Decofix Pro.

  66,07 zł
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

AKCESORIA DO SZTUKATERII ORAC DECOR

Niezbędnym elementem, aby zamontować sztukaterię są narzędzia i kleje. Podstawowym narzędziem jest korytko (przyrżnia), ostra piła o drobnym zębie (bez tzw. rzezu), wyciskacz do kleju (pistolet), miara, ołówek i papier ścierny.

Korytko do sztukaterii produkowane przez Orac Decor występuje w kilku postaciach,łącznie z zaawansowanym przyrządem do cięcia pod kątem. Podstawowa wersja pozwala na cięcie listew dekoracyjnych pod kątem 90, 45 i 30 stopni.

Pila do cięcia sztukaterii najlepiej gdy posiada drobne zęby i nie posiada tak zwanego rzezu, czyli zęby powinny być ustawione jeden za drugim bez widocznego wykrzywienia na boki. Zapobiega to niszczeniu korytka, a drobne zęby pozwalają na cięcie listew dekoracyjnych bez niszczenia krawędzi.

Niezbędny jest również klej montażowy, co chyba jest oczywiste. Firma Orac Decor produkuje kilka rodzajów kleju. Podstawowym jest FDP500, który pozwala na przyklejenie sztukaterii do ściany czy sufitu. Drugim ważnym klejem jest FX200. Jest to klej służący do łączenia listew ze sobą co zapobiega potencjalnym pęknięciom w tym miejscu. Powstała za jego pomocą spoina jest niezwykle trwała. Przy montażu sztukaterii w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienki, czy nawet na zewnątrz budynku, należy stosować klej FDP700 HYDRO. Zapobiega on dostawaniu się wody za listwę i stanowi dobrej połączenie. Jeszcze jedną zaletą tego kleju jest jego duża przyczepność, także montaż np. listew przypodłogowych do gładkich płytek nie stanowi większego problemu.