Sztukateria>Listwy przysufitowe

Jest 333 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 333 elementów
 • 2 Recenzje

  DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Listwa karniszowa Creativa LK-01 wykonana z polimeru, czyli z tego samego materiału co listwy przypodłogowe Creativa. Listwa jest sztywna na długości i posiada kształt litery L. Montowana za pomocą kleju, jednak wskazane jest zamontowanie -2-3 małych kołeczków. Listwa posiada miejsce na zamontowanie...

  109,96 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa karniszowa malowana wysokiej jakości białą farbą satynową. Profil Creativa LK-01M to listwa wykonana z twardego i odpornego na uderzenia polimeru, który wykorzystywany jest także przy produkcji cokołów podłogowych. Zabudowa karnisza wykonana dzięki tej listwie jest bardzo łatwa w montażu.

  126,41 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Listwa karniszowa Creativa LK-02 to idealny profil do zasłonięcia karniszy czy szyn sufitowych. Zasłona wykonana jest z twardego materiału, który nazywany jest polimerem, o tej samej twardości co listwy przypodłogowe. Listwę maskującą możemy malować dowolnymi farbami, a sam montaż przebiega...

  130,55 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Listwa karniszowa malowana wysokiej jakości białą farbą o satynowej powłoce. Profil do zabudowy karnisza Creativa LK-02M wykonany jest z twardego polimeru, który zapewnia bardzo dobrą twardość i odporność na uderzenia. Sama listwa ma kształt litery L, a krótsza krawędź służy do przymocowania do sufitu za...

  143,71 zł
 • Profile NMC Nomastyl to idealna opcja dla budżetowego wykończenia wnętrza. Listwy wykonane są z ekstrudowanego polistyrenu (gładki styropian - bez widocznych kuleczek). Listwy pozwlają, dzięki swojej elastyczności, dobrze dostosować się do krzywizny ścian i sufitów.

  11,66 zł 12,67 zł -8%
 • Listwa NMC Nomastyl O to typowy profil ścienny, który możemy zamontować także jako ramka na suficie. Dekor wykonany jest z twardego styropianu, zwanego także styrodurem, właśnie przez jego strukturę wewnętrzną. Mimo przeznaczenia do montażu na ścianie, zwracamy uwagę, że w takim miejscu listwy są podatne na uszkodzenia i dlatego zalecamy profile...

  8,98 zł 9,77 zł -8%
 • Listwy wykonane są z poliuretanu. Są stosunkowo twarde i odporne na uderzenia. Powierzchnia listew jest gładka i pokryta podkładem. Zalecane jest malowanie farbami stosowanymi do malowania ścian. W zależności od modelu i kształtu, listwy występują w wersji FLEX, którą można dowolnie dostosować do kształtu ścian.

  128,05 zł 139,19 zł -8%
 • 2 Recenzje

  DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa oświetleniowa Creativa LOC-01 jest dużym korytkiem, który mocujemy wyłącznie do ściany. Jej spora powierzchnia górna pozwala na włożenie do środka węża lub taśmy LED. Wykonana jest polimeru HD, zatem nie pozwala na przebijanie światła. Wskazane jest dodatkowe wyklejenie np taśmą alumniową.

  129,86 zł
 • 1 Recenzje

  DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁTen profil sufitowy może być użyty zarówno jako gzyms, ale także jako listwa oświetleniowa. NMC WT3 Wallstyl wykonana jest z twardego polimeru HDPS, który powoduje, że jest stosunkowo lekka. Jej zaokrąglony kształt świetnie sprawdzi się zarówno w klasycznych i nowoczesnych aranżach. Aby wykorzystać ją do...

  87,81 zł 95,45 zł -8%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa przysufitowa oświetleniowa NMC WT4 Wallstyl to doskonałe wykończenie nowoczesnego wnętrza. Jej łukowy kształt doskonale podkreśla sufit, także poprzez pośrednie oświetlenie. Wystarczy do środka gzymsu włożyć taśmę LED. Sam montaż listwy jest bardzo prosty -  doklejamy ją wyłącznie do ściany w...

  122,37 zł 133,01 zł -8%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa oświetleniowa Orac Decor C371 Shade została zaprojektowana przez belgijskiego projektanta Ulfa Moritza. Idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji, dzięki delikatnemu wzorowi. Umożliwia montaż tylko do ściany, dzięki czemu możemy oświetlić sufit lub odwracając do góry nogami, oświetlić ścianę.

  195,96 zł 210,71 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa oświetleniowa Orac Decor C372 Fluxus projektu Ulfa Moritza jest ciekawą listwą do oświetlenia podłogi lub odwracając do góry nogami, także do oświetlenia sufitu.  Wspaniały projekt nowoczesnej listwy dekoracyjnej.

  248,96 zł 267,70 zł -7%
Pokazuje 1 - 12 z 333 elementów

Listwy przysufitowe

    Gzymsy to według nas istota sztukaterii wewnętrznej. Najbardziej dotychczas rozpowszechnione były te wykonane z gipsu, który sam w sobie jest świetnym materiałem na fasety sufitowe, jednak ma pewne wady. Przede wszystkim gips jest stosunkowo ciężki, a co za tym idzie dekoracje z niego wykonane są trudne do montażu. Według opinii montażystów, także sam transport był utrudniony z powodu kruchości gipsu. Niestety dużo było bezużytecznych odpadów, które przecież mają swoją cenę.
    Obecnie na rynku istnieje dużo lepsza możliwość wykończenia sufitu, czyli nowoczesne listwy przysufitowe wykonane z poliuretanu, styropianu czy twardych polimerów  (duropolimer, polimer HD). Tego rodzaju listwy sufitowe oferują miedzy innymi Orac Decor, Creativa by Cezar, Mardom Decor, NMC czy Europlast. Nowoczesne metody produkcji powodują, że otrzymujemy produkt wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie.

Listwy przysufitowe poliuretanowe

Sztukateria na suficie wykonana z tych listew jest idealnym rozwiązaniem dla klientów ceniących wysoką jakość z optymalną ceną. Same listwy przysufitowe poliuretanowe wykonane są z lekkiego materiału z wagą porównywalną ze styropianem. Dzięki takim własciwościom, gzymsy montuje nawet jedna osoba, po małym instruktażu. Listwy sztukateryjne z poliuretanu posiadają detal i zdobienia o jakości porównywalnej z gipsem. Oczywiście istnieją także fasety pozbawione całkowicie zdobień, gładkie. Sprawia to, że możemy je zatosować w każdym pomieszczeniu i nie ma znaczenia, czy będzie to w salonie, pokoju, sypialni, przedpokoju, łazience czy kuchni. Sam montaż listew sufitowych odbywa się na klej akrylowy.

Listwy przysufitowe styropianowe

Jak sam tytuł sugeruje są wykonane z lekkiego styropianu. Mimo, że tak zwyczajowo są nazywane, to listwy pod sufit wykonane są z dość twardego polistyrenu spienionego zwanego także styrodurem. Sztukateria styropianowa posiada także wiele zalet. Najważniejszą jest cena, te listwy ozdobne, są bardzo tanie. Niestety sam materiał sprawia, że nie ma możliwości wykonania ich w tak dobrej jakości detalu, jak listwy poliuretanowe. Również sama twardość styropianu sprawia, że są bardzo mało odporne na uderzenia czy uszkodzenia. Nie przeszkadza to jednak, kiedy listwy dekoracyjne montowane są pod sufitem.

Listwy przysufitowe z polimeru (duropolimeru, polimeru HD, HDPS)

Produkowane są z tego samego materiału co listwy przypodłogowe. Zapewnia to im najwyższą twardość. Doskonale też nadają się do malowania. Z reguły listwy przysufitowe z polimerów są całkowicie pozbawione zdobień i są gładkie. Idealnie nadają się do pomieszczeń wilgotnych, gdzie sztukateria sufitowa narażona jest na specyficzne warunki. Ważną cechą dekoracyjnych listew sufitowych jest możliwość wykorzystania ich jako oświetleniowe lub w przypadku szyn do zabudowy czy maskowania karnisza.