Panele 3D>Dunes

Jest 36 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 36 elementów
 • Wzór przywołujący na myśl lekko wzburzone fale morza. Nieregularna faktura wprowadza subtelny, dekoracyjny ruch w płaszczyznę ściany. Wzór ten sprawdza się doskonale we wnętrzach zarówno klasycznych jak i nowoczesnych.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Panel dekoracyjny naśladujący pozaginany papier w stylu origami. Jeden z najbardziej oryginalnych wzorów Dunes czerpie swą formę bezpośrednio z asymetrii sztuki japońskiej i elegancji dalekowschodniego designu. Sprawdza się w niemal każdym otoczeniu i rozmaitych zestawieniach kolorystycznych.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Semin CE 78 służy do montażu paneli 3D. Jest oparty na wysokiej jakościu gipsie, a jego długi czas wstępnego wiązania (1h) pozwala na deliktane korekty klejonych paneli. Średnie maksymalne zużycie 20kg na 5m2.

  60,80 zł
 • Wzór ten umieszczony na ścianie działa dużą płaszczyzną – dzięki temu nadaje wnętrzu pełnię wyrazu. Rzeźba paneli ma zdecydowany, mocny charakter, inspirowana jest motywem łodzi otaczanej przez fale.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Regularne rytmy głęboko rzeźbionego wzoru pozwolą ożywić każdą przestrzeń czyniąc z wnętrza miejsce absolutnie niepowtarzalne. Groovy w wyrazisty sposób dekoruje ściany powodując wrażenie delikatnego ruchu płaszczyzn.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Panel dekoracyjny o podwójnych falistych liniach, które działają bardzo subtelnie poprzez niski profil rzeźby paneli. Lekkość optyczna wzoru pozwala użyć go również na niemal każdym suficie. Rolling szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w rozmaitych opcjach kolorystycznych.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Panel dekoracyjny naśladujący drink z bąbelkami. Wyrazisty wzór optycznie dynamizujący przestrzeń ścian. Okrągłe formy wzbogacają wrażenia przestrzenne, zdają się wibrować wśród rytmów głównego motywu – łagodnych linii fal.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Panel dekoracyjny imitujący powierzchnię łagodnie falującej wody. Wycięte pojedynczymi, płynnymi liniami wzory pozwalają na bogate aranżacje wnętrz w oparciu o detale wystroju i oświetlenia. Dzięki łagodnej grze świateł na panelach Shallow, każdy przedmiot w pomieszczeniu, podobnie jak samo wnętrze, zyskuje nową jakość estetyczną.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Panel dekoracyjny inspirowany kształtem klepsydry. Dość gęsty wzór, zdecydowanie najpełniej działający na większych płaszczyznach ścian lub sufitów. Mimo, iż Hourglass jest dość uniwersalny w zastosowaniu, szczególnie ciekawym okazuje się użycie tego modelu w ascetycznych, nowoczesnych wnętrzach.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Dzięki wyszukanym proporcjom i symetrii wzór ten wprowadza do wnętrza łagodny nastrój. Pełnię harmonii uzyskać można stosując subtelne oświetlenie podkreślające rzeźbę paneli.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
 • Alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań aranżacji ściennych. Poprzez multiplikację prostej formy zbliżonej do kwadratu, ściany zyskują głębię i dynamikę. Jednocześnie powstają rytmy pionowe i poziome porządkujące przestrzeń.

  32,90 zł 35,00 zł -6%
 • Falujące, nieregularne linie paneli przywołują skojarzenia z ruchem fal. Efekt światłocienia wzmacnia wrażenie ruchu oraz podkreśla wypukłą fakturę dekoracji. Panele doskonale sprawdzają się we wnętrzach tradycyjnych, ale również tych, które wpisują się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz.

  141,00 zł 150,00 zł -6%
Pokazuje 1 - 12 z 36 elementów

PANELE ŚCIENNE DEKORACYJNE 3D DUNES

Firma Dunes jest jedną z pierwszych, która zaczęła oferować dekoracyjne panele ścienne. Obecnie mnogość wzorów i kształtów jest imponująca, a to jeszcze nie jest ich ostatnie słowo.

Panele 3D opracowane są cyfrowo na maszynach CNC, co zapewnia idealne odtworzenie kształtu. Na podstawie wzoru wykonuje się formy, które następnie służą o produkcji paneli 3D w gipsie. Gips służący do wytwarzania paneli jest najczęściej gipsem ceramicznym, który jest najlepszym do wytwarzania paneli. Zapewnia dokładne odlewy bez dużej ilości pęcherzy powietrza, czy skaz na powierzchni. Ten rodzaj gipsu jest także stosunkowo twardy, ale jednocześnie kruchy. Aby zapewnić odpowiednią sztywność, panele 3D Dunes są dodatkowo zbrojone siatką z włókna szklanego.

Montaż paneli ściennych wymaga pewnego doświadczenia z obróbką np. gładzi i samego malowania. Ściana pod panele powinna być pozbawiona gładzi, jeśli jednak już jest nałożona, należy ją zadrapać. Panele montujemy na klej gipsowy Semin. Klej ten ma dużą przewagę nad innymi, gdyż jego czas pracy to około godziny, umożliwiając nam ewentualne korekty położenia paneli na ścianie. Panele dekoracyjne 3D układamy zgodnie ze wzorem i następnie szpachlujemy połączenia. Gotowe panele ścienne powinniśmy pomalować na wybrany kolor, zgodnie z upodobaniem.

Gipsowe panele ścienne Dunes dostarczane są firmą kurierską na palecie, gdyż mają określoną wagę.