Listwy>Orac Decor>Elementy dekoracyjne Orac Decor

Jest 22 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 22 elementów
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Element sztukaterii wewnętrznej, który służy jako podstawa do obramowania drzwi lub obramowania biblioteczki. Orac Decor D300 wykonany jest z duropolimeru, z tego samego materiału co listwy przypodłogowe. Szczególnie dobrze pasuje do listwy ściennej P9010. Większa grubość pozwala na optymalne dopasowanie...

  53,55 zł 57,58 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁPodstawa dla listwy ściennej P9010, służy do wykończenia dołu listwy oraz odpowiedniego połączenia z listwą przypodłogową. Element dekoracyjny Orac Decor D310 wykonany jest z duroplimeru, twardego materiału z którego wykonane są także listwy przypodłogowe. Stanowi dobre zabezpieczenie przed...

  51,37 zł 55,24 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁPodstawa dla listwy dekoracyjnej DX170-2300 o sporej szerokości. Może służyć jako dolny element obramowania drzwi. Element ten może wystąpić jako prawy (P) i lewy (L) i wykonany jest z duropolimeru, czyli materiału oracowanego przez Orac Decor o dużej odporności na uderzenia. Świetnie się maluje...

  82,35 zł 88,55 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Element dekoracyjny narożnikowy Orac Decor D200 służy do wykończenia połączenia dwóch listew np. obudowy drzwi lub biblioteczki. Zastosowanie kostki pozwala na mniejsza prezycję przy docinaniu listew pod kątem.  Blok montujemy na klej montażowy akrylowy FDP500. Piękny detal wykonany z duropolimeru.

  24,73 zł 26,59 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Blokowy element dekoracyjny, który pozwala na estetyczne wykończenie połączenia dwóch listew ściennych, obudowy drzwi lub biblioteczki. Zastosowanie takiego elementu pozwala na ukrycie niedociągnięć przy docinaniu listew. Blok wykonany jest z tego samego materiału co listwy przypodłogowe, czyli...

  26,37 zł 28,35 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Element dekoracyjny, stanawiący głównie dodatek np do narożnika P101A. Wzór kwiatowy jest często spotykany w sztukaterii klasycznej. Może być także użyty jako mała rozeta do ośiwetlenia. Montujemy na klej akrylowy.

  15,49 zł 16,65 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa naścienna Orac Decor DX119-2300 to profil wielofunkcyjny, który może być wykorzystany w wieloraki sposób. Świetnie wygląda jako listwa ścienna, listwa wokół drzwi (ościeżnica), gzyms a nawet jako listwa przypodłogowa. Jej długość to 2,3mb i jest zrobiona z duropolimeru.

  67,41 zł 72,48 zł -7%
 • 1 Recenzje

  DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁWielofunkcyjny profil Orac Decor DX121-2300 może służyć jako listwa naścienna, listwa przypodłogowa lub profil do obudowy drzwi. Listwy naścienne Orac Decor są najwyższej jakości. Twarde i odporne na uderzenia oraz łatwo przyjmują farbę.

  67,41 zł 72,48 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa ścienna, a właściwie panel ścienny, który służy do wykonania boazerii na ścianie (lamperii). Listwa posiada pióro i wpust, dzięki czemu można je łatwo połączyć, a cała konstrukcja jest sztywna. Klasyczna forma dekoracji, która szczególnie widoczna jest w stylu angielskim czy amerykańskim.

  75,55 zł 81,24 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁ PONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁListwa ścienna Orac Decor PX169 jest profilem, który głównie służy do zakończenia listew ściennych PX147 jako lamperii (boazerii). Od dołu posiada krawędź w którą wsuwamy listwy ścienne pionowe. Może także być użyta jako typowa listwa na ścianie lub do wykonania ramki na ścianie.

  61,43 zł 66,05 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁLISTWA W WERSJI ELASTYCZNEJ FLEXProsty, a zarazem nowoczesny i wielofunkcyjny profil Orac Decor DX157-2300. Profil może zostać użyty na wiele sposobów. Korzystna cena. Listwa o długości 230 cm. Obrazy przedstawiają niektóre wersje zastosowań. Wnęka profilu pozwala na umieszczenie okablowania.

  105,73 zł 113,69 zł -7%
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁProsty, a zarazem nowoczesny i wielofunkcyjny profil Orac Decor DX157-2300. Profil może zostać użyty na wiele sposobów. Korzystna cena. Listwa o długości 230 cm. Obrazy przedstawiają niektóre wersje zastosowań. Wnęka profilu pozwala na umieszczenie okablowania. Profil dostępny także w wersji elastycznej...

  38,60 zł 41,50 zł -7%
Pokazuje 1 - 12 z 22 elementów

ELEMENTY DEKORACYJNE ORAC DECOR

Sztukateria nie składa się wyłącznie z listew przysufitowych, listew przypodłogowych, rozet, czy listew ściennych. W jej skład wchodzą także elementy dodatkowe, uzupełniające.
Jednym z charakterystycznych są kolumny oraz wsporniki. Sama kolumna składa się zawsze z trzech elementów: podstawy zwanej bazą, trzonu kolumny oraz górnego zakończenia zwanego głowicą. Zgodnie z prawdą historyczną, wśród kolumn rozróżniamy trzy style kolumn: kolumna dorycka, kolumna koryncka oraz kolumna jońska. Orac Decor wykonuje te elementy z pianki poliuretanowej, która wypełnia formę i oddaje nadany jej kształt w zależności od wybranego stylu.
Kolumny występują jako całość oraz jako połówki do obłożenia słupa. Ciekawym rozwiązaniem są półkolumny, które możemy przykleić do ściany.
Podobny efekt dają tak zwane pilastry, płaskie elementy, które służą tylko do przyklejenia do ściany. Pilastry możemy zamontować także jako obudowy wysokich drzwi lub obudowa biblioteczki. Podobne jak kolumny składają się z bazy pilastra, trzonu oraz głowicy pilastra.
Ciekawym elementem, który możemy wykorzystać przy dekorowaniu wnętrza są obudowy drzwi. Tutaj możemy wykorzystać dedykowane listwy lub listwy przypodłogowe i listwy naścienne. Tego rodzaju listwy Orac Decor produkuje zarówno z poliuretanu jak i z plastiku (duropolimer), zapewniają zatem bardzo dobre właściwości na uderzenie, a także pozwalają na dobre przyleganie farby do listwy.
Nisze i kopuły są elementami głównie sufitowymi, które podobne są do rozet, jednak kopuły charakteryzują się wklęsłością, zatem, aby je zamontować należy wyciąć w suficie otwór. Nisze nadają się głównie jako element ścienny, gdyż mogą być wykorzystane do wykonana wnęki w ścianie i stanowić miejsce w którym ustawimy dodatkową dekorację. Montujemy jest na klej akrylowy FDP500
Panele drzwiowe to element dekoracyjny stanowiący dodatkową dekorację przyklejaną do drzwi, który nadaje im wyjątkowy charakter dekoracyjny. Panele możemy wykorzystać także na ścianie, gdzie mogą stanowić bazę do budowy boazerii angielskiej lub amerykańskiej. Te elementy Orac Decor produkuje metodą wtrysku plastiku do formy, są zatem wyjątkowo twarde i dobrze znoszą uderzenie.
Kominki, a właściwie obudowy kominków, tak naprawdę są tylko i wyłącznie elementem dekoracyjnym, głównie z powodu materiału, czyli poliuretanu, nie nadają się do stosowania w klasycznym kominku z ogniem bezpośrednim. Jedyną możliwością jest zabudowanie w nich wkładu elektrycznego.