Listwy>Orac Decor>Elementy dekoracyjne Orac Decor

W tej kategorii nie ma produktów.

ELEMENTY DEKORACYJNE ORAC DECOR

Sztukateria nie składa się wyłącznie z listew przysufitowych, listew przypodłogowych, rozet, czy listew ściennych. W jej skład wchodzą także elementy dodatkowe, uzupełniające.
Jednym z charakterystycznych są kolumny oraz wsporniki. Sama kolumna składa się zawsze z trzech elementów: podstawy zwanej bazą, trzonu kolumny oraz górnego zakończenia zwanego głowicą. Zgodnie z prawdą historyczną, wśród kolumn rozróżniamy trzy style kolumn: kolumna dorycka, kolumna koryncka oraz kolumna jońska. Orac Decor wykonuje te elementy z pianki poliuretanowej, która wypełnia formę i oddaje nadany jej kształt w zależności od wybranego stylu.
Kolumny występują jako całość oraz jako połówki do obłożenia słupa. Ciekawym rozwiązaniem są półkolumny, które możemy przykleić do ściany.
Podobny efekt dają tak zwane pilastry, płaskie elementy, które służą tylko do przyklejenia do ściany. Pilastry możemy zamontować także jako obudowy wysokich drzwi lub obudowa biblioteczki. Podobne jak kolumny składają się z bazy pilastra, trzonu oraz głowicy pilastra.
Ciekawym elementem, który możemy wykorzystać przy dekorowaniu wnętrza są obudowy drzwi. Tutaj możemy wykorzystać dedykowane listwy lub listwy przypodłogowe i listwy naścienne. Tego rodzaju listwy Orac Decor produkuje zarówno z poliuretanu jak i z plastiku (duropolimer), zapewniają zatem bardzo dobre właściwości na uderzenie, a także pozwalają na dobre przyleganie farby do listwy.
Nisze i kopuły są elementami głównie sufitowymi, które podobne są do rozet, jednak kopuły charakteryzują się wklęsłością, zatem, aby je zamontować należy wyciąć w suficie otwór. Nisze nadają się głównie jako element ścienny, gdyż mogą być wykorzystane do wykonana wnęki w ścianie i stanowić miejsce w którym ustawimy dodatkową dekorację. Montujemy jest na klej akrylowy FDP500
Panele drzwiowe to element dekoracyjny stanowiący dodatkową dekorację przyklejaną do drzwi, który nadaje im wyjątkowy charakter dekoracyjny. Panele możemy wykorzystać także na ścianie, gdzie mogą stanowić bazę do budowy boazerii angielskiej lub amerykańskiej. Te elementy Orac Decor produkuje metodą wtrysku plastiku do formy, są zatem wyjątkowo twarde i dobrze znoszą uderzenie.
Kominki, a właściwie obudowy kominków, tak naprawdę są tylko i wyłącznie elementem dekoracyjnym, głównie z powodu materiału, czyli poliuretanu, nie nadają się do stosowania w klasycznym kominku z ogniem bezpośrednim. Jedyną możliwością jest zabudowanie w nich wkładu elektrycznego.