Sztukateria>Listwy oświetleniowe

Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów

Listwy oświetleniowe

    To doskonały sposób na atrakcyjne wykończenie przestrzeni tuż przy suficie. Gzymsy pod oświetlenie są specjalnie zaprojektowane tak, aby jedna z powierzchni posiadała większą płaszczyznę klejenia. Zapewnia to stabilne i trwałe połączenie ze ścianą.

    Najczęściej jako listwy oświetleniowe wykorzystuje się te wykonane z poliuretanu, który jest materiałem lekkim, a jednocześnie twardym i trwałym. Wskazane jest, aby listwa oświetleniowa była dodatkowo podklejona np. taśmą aluminiową samoprzylepną. Zmniejsza to możliwość przebicia się światła przez gzyms, a jednocześnie powoduje, że większa ilość światła jest odbijana na zewnątrz.

    Listwy przysufitowe LED obecnie są w ofercie każdego znaczącego producenta - Orac Decor, Mardom Decor, NMC, Creativa by Cezar czy Europlast. Szczególnie zwracamy uwagę na produkty tego ostatniego producenta, gdyż listwy oświetleniowe Europlast, są już fabrycznie pokryte folią. Dla zwiększenia przyczepności farby, listwy oświetleniowe Orac Decor są pokrywane podkładem. Natomiast na plus należy zaliczyć długość listew oświetleniowych Creativa, gdyż są dłuższe od pozostałych i mają 2,4m długości. Listwa oświetleniowa staje się coraz częsciej standardem w nowoczesnym wnętrzu.

Listwa oświetleniowa - montaż

    Listwa oświetleniowa montowana jest podobnie jak inne profile podsufitowe. Jedyna różnica jest taka, że odsuwamy ja od sufitu. Wielkość odsunięcia należy dobrać samemu, gdyż zależy od mocy światła i charakterystyki pomieszczenia. Samo cięcie następuje za pomocą piły o drobnych zębach, a zamocowanie za pomocą kleju montażowego akrylowego, który posiada każdy z producentów. Po związaniu kleju, do środka listwy wkładamy taśmę LED lub wąż świetlny. Listwy dekoracyjne oświetleniowe mimo, że ich cena jest wyższa od zwykłych profili, zapewniają niepowtarzalne wykończenie naszego wnętrza.

    Nasz sklep internetowy stale powiększa ofertę oraz wzory o kolejne możliwości. Zobacz sam i przekonaj się o opiniach klientów!