Listwy>Listwy przypodłogowe NMC

W tej kategorii nie ma produktów.

Listwy przypodłogowe NMC

Listwy przypodłogowe NMC to jedne z najczęściej wybieranych listew podłogowych w naszym sklepie. Głównie za sprawą ugruntowanej pozycji, którą wypracowały przez lata. Listwy przypodłogowe polimerowe opinie mają bardzo dobrą, w dużej mierze dzięki swoim walorom użytkowym. Producent ten obok takich marek jak Orac Decor czy Creativa, niezmiennie wprowadza coraz to nowsze wzory listew podłogowych. Nieustannie dąży do wprowadzenia jak największej ilości ciekawych wzorów.

Białe listwy przypodłogowe NMC

Produkowane przez NMC listwy przypodłogowe białe wytwarza się z twardego na uderzenia polimeru, który nadaje im stosunkowo dużą twardość. Sam materiał sprawia również, że listwy te są bardzo mocno odporne na wilgoć czy wodę, nie tak jak listwy mdf. Podstawowymi listwami w ofercie są listwy przypodłogowe NMC  do malowania. Profile mają matową powierzchnię, która świetnie przyjmuje farbę. Do ich malowania polecamy farby o lepszej jakości, które są odporne na szorowanie. Zaletą listew przypodłogowych do malowania jest możliwość osiągnięcia praktycznie całej palety kolorów zgodnie ze wzornikiem RAL czy NCS.

Szerokie listwy przypodłogowe NMC

Tego rodzaju cokoły podłogowe NMC coraz częściej znajdują uznanie u klientów, architektów czy dekoratorów. Wszystko za sprawą pięknego podkreślenia połączenia ściany z podłogą. Naszym zdaniem nie ma nic piękniejszego niż listwy przypodłogowe szerokie pomalowane na biało, na tle pomalowanej kolorem ściany. Ważne jest także dobranie listew do zamontowanej w pomieszczeniu sztukaterii. Szerokie listwy podłogowe sprawiają, że wbrew pozorom, całe pomieszczenie staje się wyższe niż w rzeczywistości. NMC oferuje listwy podłogowe, które mają nawet 15cm i trzeba przyznać, prezentują się niezwykle elegancko.

Cokoły podłogowe NMC

Listwy przypodłogowe NMC wykonane z polimeru sprawdzają się w codziennym użytkowaniu lepiej niż listwy mdf oraz wyglądają o wiele lepiej niż listwy przypodłogowe do paneli. Stają się ciekawą alternatywą dla tychże, jednocześnie ich walory dekoracyjne są wyjątkowe. Największą wadą listew mdf jest ich słaba odporność na wilgoć i wodę. Listwy te mają jeszcze jedną wadę, która potrafi się ukazać po kilku latach, czyli żółknięcie. Pomimo zabezpieczenia profilu okleiną, mają tendencję do wypaczania się na spodzie. Cokoły przypodłogowe NMC to świetny wybór i rozsądna cena.

Listwy podłogowe NMC

Montujemy za pomocą kleju akrylowego Adefix i przy wysokich listwach przypodłogowych wskazane jest użycie kleju do łączeń Adefix. Listwy przypodłogowe NMC przycinamy w narożnikach za pomocą piły o drobnych zębach. Pomimo swojej sztywności, listwy możemy delikatnie dogiąć do nierówności ściany. W przypadku łuków warto użyć listwy elastyczne FLEX. Sam montaż jest prosty i może zostać wykonany nawet przez mało wykwalifikowanego montera. Ważna jest jedynie staranność w docinaniu, klejeniu i malowaniu.