Sztukateria>Listwy przypodłogowe

Jest 122 produktów.

Pokazuje 121 - 122 z 122 elementów
Pokazuje 121 - 122 z 122 elementów

Listwy przypodłogowe

    To niezbędny element wykończenia każdego wnętrza. Za wyjątkiem funkcji ukrycia dylatacji podłogi, spełniają także inne: dekoracyjne i funkcjonalne. Listwy przypodłogowe są także wspaniałym dodatkiem do sztukaterii, niejako stając się jej obowiązkowym elementem. Do gzymsów, szczególnie mocno polecamy wysokie czy też szerokie listwy, które dodatkowo podkreślą nam dekorację sufitową. Preferowane przez większość klientów jest także zostawienie ich w kolorze, jako białe listwy przypodłogowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować je na czarno lub nawet na szaro (wedłu RAL/NCS).
    Oczywiście do sztukaterii wybierzemy klasyczne listwy przypodłogowe, jednak producenci (Orac Decor, NMC, Creativa by Cezar, Mardom Decor czy Europlast) mają w swojej ofercie także te przeznaczone do nowoczesnych wnętrz. Charakteryzują się ostrzejszymi zdobieniami lub brakiem jakichkolwiek ozdób.

Listwy przypodłogowe MDF

    Listwa przypodłogowa wykonana z MDF to jedna z najpopularniejszych rodzajów cokołów. Na ich rozpowszechnienie największy wpływ ma szczególnie cena oraz ładny, dekoracyjny wygląd, który pasuje do klasycznego wnętrza. Oczywiście listwy MDF, wytwarzane są w prostych kształtach, pasujących do modernistycznych aranżacji. Z reguły pokrywane są okleiną, jednak coraz częsciej możemy spotkać także lakierowane lub malowane i takie również oferujemy w naszym sklepie internetowym. Warto zwrócić uwagę, aby cokoły były wodoodporne, gdyż w przeciwnym razie mogą zacząć się wypaczać. Listwy przypodłogowe MDF montujemy na klipsy lub na klej montażowy.

Listwy przypodłogowe polimerowe (poliuretanowe)

    To najnowszy typ listew podłogowych. Wykonane są ze spienionego polimeru, który w zależności od producenta nazywany jest duropolimerem, polimerem HD czy HDPS w przypadku firmy NMC. Zdecydowanie są to najlepsze cokoły podłogowe i jest to opinia głównie naszych wieloletnich klientów. Pomimo nienajniższej ceny, dają gwarancję na bezproblemowe użytkowanie. Ogromnym plusem listew poliuretanowych jest całkowita odporność na wodę, więc możemy je zamontować także w łazience. Z reguły listwy mają powierzchnię przygotowaną do malowania. Obecnie jednak można zamówić już wybarwione w masie lub w przypadku Creativa, pomalowane na biało lub na dany kolor według wzornika NCS/RAL. Państwa uwagę zwracamy na listwy szerokie nawet do 25cm wysokości, które nie mają odpowiedników w innych rodzajach cokołów. Jednak trzeba przyznać, że listwy przypodłogowe białe to hit ostatnich lat. W końcu pasują do każdego wnętrza!

Listwy przypodłogowe drewniane

    W przypadku drewnianej podłogi, czasami klienci wybierają naturalne materiały, które będą pasować kolorystycznie i wizerunkowo do drewna. Stąd w naszym sklepie wprowadzamy listwy przypodłogowe drewniane o najwyższej jakości. Dostępne są już lakierowane oraz przygotowane do lakierowania. Wadą tych listew, jest niewątpliwie wyższa cena niż pozostałych. Wysokie listwy przypodłogowe drewniane, z reguły pokrywane są fornirem, zamiast w całości z jednej deski. Jednak trzeba przyznać, że taka listwa przypodłogowa jest doskonałym rozwiązaniem do renowacji starych, klasycznych podłóg, co szczególnie podkreślamy w sklepie.

Listwy aluminiowe oraz INOX

    Wykonane zarówno z pełnego aluminium jak i z pokryciem folią aluminiową. Listwy przypodłogowe INOX doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrzach np. loft, gdzie idealnie komponują się z surowością betonu architektonicznego czy stalą i szkłem. Według nas i architektów listwy przypodłogowe aluminiowe doskonale nadają się do pomieszczeń użyteczności publicznej. Nie dość, że wyglądają przepięknie, to świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Listwy INOX i Aluminium stanowią ciekawą alternatywę dla białych listew przypodłogowych.Sposób montażu listew podłogowych i cokołów opisaliśmy na naszym BLOGu.