Listwy>Orac Decor>Listwy przysufitowe Orac Decor

Jest 146 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 146 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 146 elementów

Listwy przysufitowe Orac Decor

    Listwy Orac są jednym z pierwszych producentów oferujących listwy przysufitowe w naszym kraju. Powoduje to, że są jedynym z najbardziej dopracowanych jakościowo. Listwy przysufitowe Orac Decor wykonywane są w fabryce w Belgii, zatem są na europejskim, wysokim poziomie. Wykonywane są z trzech rodzajów materiału: z poliuretanu, który nazywany jest Purotouch, z twardego polimeru, który Orac nazwał duropolimerem oraz z twardego styropianu Durofoam. Każdy z tych materiałów posiada indywidualne właściwości, przy czym warto dodać, że różnią się także ceną.

Listwy przysufitowe poliuretanowe Orac Decor

     Listwy sufitowe Orac Decor wykonane z lekkiej pianki poliuretanowej na dobre zagościły w polskich wnętrzach. Głównie za sprawą łatwości montażu. Gzymsy  bardzo łatwo ciąć, nawet zwykłą piłą o drobnych zębach. Do zamontowania listwy Orac wystarczy standardowy klej FDP500, mający bardzo dobre właściwości klejące. Na łączenia stosujemy specjalny rodzaj kleju FX.
     Listwy sufitowe poliuretanowe występują jako gładkie i zdobione, jednak należy podkreślić, że większość klientów wybiera gzymsy pozbawione zdobień, gdyż są bardziej uniwersalne. Specjalną wersją listew poliuretanowych Orac, są profile przeznaczone do oświetlenia pośredniego. Umożliwiają wykonanie ciekawej dekoracji w postaci delikatnej poświaty tuż przy suficie. Wystarczy do środka listwy oświetleniowej włożyć taśmę lub wąż LED. Osobnym rodzajem są także listwy karniszowe Orac Decor, służące za maskownice do zabudowy karnisza lub szyn.

Listwy styropianowe Orac Decor

     Listwy styropianowe Orac Decor to świetne rozwiązanie dl budżetowego wykończenia pomieszczenia. Wykonane są z twardego styropianu, który sprawdzi się zamontowany przy suficie, gdzie nie ma możliwości jego uszkodzenia. Gzymsy styropianowe Orac dobrze się malują wszelkiego rodzaju farbami akrylowymi. Należy unikać tych opartych na rozpuszczalnikach. Listwy przysufitowe styropianowe montujemy identycznie jak te wykonane z poliuretanu.

Listwy sufitowe polimerowe Orac Decor

    Cenowo plasują się między tymi ze styropianu i poliuretanu, więc są dobrą alternatywą. W naszym sklepie internetowym mają dobre opinie, gdyż świetnie sprawdzają się przy suficie, a poza tym sama cena jest równie atrakcyjna. Z tego samego materiału wytwarzane są listwy przypodłogowe. Zatem listwy sufitowe polimerowe od Orac Decor maja takie same właściwości jak cokoły. Podobnie jak pozostałe listwy, sztukateria sufitowa Orac Decor wykonana z plastiku, świetnie nadaje się do malowania i jest łatwa do montażu.