Listwy>OracDecor

Jest 304 produktów.

Podkategorie

 • Listwy przysufitowe...

  LISTWY PRZYSUFITOWE ORAC DECOR

  Listwy sufitowe produkowane przez Orac Decor, wytwarzane są z kilku rodzajów tworzywa. Twarde listwy z poliuretanu (seria Luxxus), podobnej twardości listwy plastikowe z duropolimeru (Axxent) oraz miękkie listwy wykonane ze styropianu (Basixx). Wszystkie te listwy różnią się również w zakresie cenowym, zatem każdy znajdzie odpowiadające mu profile.
  Sztukateria sufitowa produkowana przez tego europejskiego producenta jest stale powiększana o kolejne wzory, zarówno o klasyczną sztukaterię jak i modernistyczną. Listwy plastikowe ze względy na materiał, dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych, gdyż nie chłoną wilgoci.
  Montaż listew dekoracyjnych jest bardzo prosty i łatwy, możliwy przez jedną osobę. Wystarczą podstawowe narzędzia – piła brzeszczotowa, korytko, linijka, ołówek, wyciskacz do kleju i papier ścierny. Do montażu używamy kleju akrylowego np. FDP500 oraz kleju do łączeń, który zapobiega powstawaniu spękań. Listwy dekoracyjne przysufitowe pokryte są farba podkładową i świetnie się malują.
  Do ekonomicznego wykończenia wnętrz polecamy listwy styropianowe, które stanowią świetny kompromis ceny do jakości.
 • Profile ścienne OracDecor

  LISTWY NAŚCIENNE ORAC DECOR

  Listwy ścienne Orac Decor to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą wykończyć swoje ściany w niesztampowy sposób. Idealnie sprawdzają się jako listwa oddzielająca ścianę na części np. między dwoma kolorami lub pomalowana ścianą, a tapetą. Listwy dekoracyjne Orac można malować dowolnymi farbami, jednak polecamy farby lepszych producentów, gdyż zapewnią nam bezproblemowe użytkowanie. Profile naścienne Orac możemy wykorzystać także na suficie, przy wykonywaniu ramki wzdłuż ścian. Listwy Orac wykonywane są dwóch rodzajów materiału – poliuretanu i duropolimeru (plastiku). Zapewnia nam to idealną odporność na uderzenia i zapobiega uszkodzeniom, co ma niemałe znaczenie, skoro listwy ścienne montujemy zwykle na wysokości 1,2m od poziomu podłogi. Listwy ścienne plastikowe mają także jeszcze jedną zaletę – są całkowicie wodoodporne, także możemy je zamontować nawet w łazience. Ich zaletą jest także świetny stosunek ceny do jakości. Ważne jest dobranie wzoru listwy nasciennej do wzoru listwy przypodłogowej, gdyż dopiero takie połaczenie będzie wizualnie pasować, a kompozycja sztukaterii ściennej będzie zachowana
  Profile dekoracyjne montujemy na klej akrylowy FDP500, co zapewnia nam odpowiednie połączenie listwy ze ścianą. Po montażu listwy powinny być malowane.
 • Listwy przypodłogowe...

  LISTWY PRZYPODŁOGOWE ORAC DECOR

  Listwy przypodłogowe Orac produkowane są w Europie, a dokładnie w Belgii, zatem o i ich jakość i wykończenie możemy być pewni.
  Profile wytwarzane są z materiału nazwanego duropolimerem, który jest spienionym PCV (plastikiem). Powoduje to, że listwy są odporne na uderzenia, a jednocześnie chłoną wody jak listwy przypodłogowe MDF. Można je stosować w pomieszczeniach wilgotnych , takich jak łazienki z prysznicem, ale nawet w codziennym użytkowaniu, przy myciu podłogi nic z nimi się nie dzieje. Niektóre z listew przypodłogowych możemy wykorzystać także jako listwy naścienne, jako obudowy drzwi lub futryny.
  Powierzchnia listew jest delikatnie matowa, co powoduje, że przy malowaniu mamy pewność, że farba będzie się jej bez problemu trzymać. Malowanie możemy wykonać jakąkolwiek farbą, jednak polecamy farby lepszej jakości.
  Listwy podłogowe Orac Decor mają standardową długość 2mb. Do ich przyklejenia polecamy klej akrylowy FDP500, który zapewni nam optymalne połączenie ze ścianą. Klej produkowany przez Orac Decor świetnie nadaje się jako szpachlówka do połączeń, oraz dobrze pokrywa się farbą, którą malujemy listwy przypodłogowe.
  W przypadku dużych krzywizn ścian lub łuków, polecamy listwy elastyczne zwane listwami FLEX, które mają podwyższoną giętkość. Profile elastyczne dostępne są do wybranych wzorów listew przypodłogowych i są dostępne na zamówienie.
 • Profile oświetleniowe

  PROFILE OŚWIETLENIOWE ORAC DECOR

  Listwy oświetleniowe Orac Decor służą do schowania w nich pasków lub węży LED. Dzięki takiemu montażowi, pozwala to nam na podświetlenie sufitu lub ściany i stworzenie nastrojowej atmosfery. Tego rodzaju listwy wykonywane są z pianki poliuretanowej, są zatem lekkie. Jest to bardzo istotne z powodu montażu listew dekoracyjnych tylko jedną krawędzią do ściany. Przy montażu zalecamy kleje akrylowe, takie jak FDP500. Wskazane jest podklejenie listew oświetleniowych paskami taśmy aluminiowej. Zapobiega to możliwemu przebijaniu światła przez listwę oświetleniową. Obecnie Orac Decor powiększył swoja kolekcję listew dekoracyjnych o wzory opracowane przez znanego belgijskiego projektanta Ulfa Moritza. Ta współcześnie zaprojektowana sztukateria wewnętrzna opiera się na modernistycznych wzorach profili. Charakteryzują ją ostrze krawędzie i łaskie powierzchnie. Z pewnością docenią ją fani loftowych wnętrz.

  Listwy sufitowe, podobnie jak listwy przypodłogowe, wyprodukowane przez OracDecor są wyśmienitej jakości i stanowią doskonały dodatek do naszego wnętrza.
 • Rozety OracDecor

  ROZETY ORAC DECOR

  Dekoracyjne rozety produkowane przez Orac Decor to produkt sprawdzony na przestrzeni lat w wielu miejscach na całym świecie. Rozety wytwarzane są tylko i wyłącznie z żywicy poliuretanowej i stanowią wspaniałe uzupełnienie sztukaterii wewnętrznej. Przy wyborze tej dekoracji należy pamiętać, aby pasowała zarówno do wnętrza w jakim będzie zamontowana, ale głównie do listew dekoracyjnych jakie będą zamontowane w jej wnętrzu.
  Montaż rozet Orac jest banalnie prosty. Najpierw należy w niej wykonać otwór przez który przedziejemy przewody oraz ewentualnie hak. Następnie brzeg rozety należy pokryć klejem, my polecamy klej akrylowy Orac Decor FDP500, który zapewni nam odpowiednią jakość połączenia. Po przyklejeniu brzeg rozety należy uzupełnić klejem lub zastosować akryl. Rozetę malujemy najlepiej na kolor sufitu.
 • Elementy dekoracyjne...

  ELEMENTY DEKORACYJNE ORAC DECOR

  Sztukateria nie składa się wyłącznie z listew przysufitowych, listew przypodłogowych, rozet, czy listew ściennych. W jej skład wchodzą także elementy dodatkowe, uzupełniające.
  Jednym z charakterystycznych są kolumny oraz wsporniki. Sama kolumna składa się zawsze z trzech elementów: podstawy zwanej bazą, trzonu kolumny oraz górnego zakończenia zwanego głowicą. Zgodnie z prawdą historyczną, wśród kolumn rozróżniamy trzy style kolumn: kolumna dorycka, kolumna koryncka oraz kolumna jońska. Orac Decor wykonuje te elementy z pianki poliuretanowej, która wypełnia formę i oddaje nadany jej kształt w zależności od wybranego stylu.
  Kolumny występują jako całość oraz jako połówki do obłożenia słupa. Ciekawym rozwiązaniem są półkolumny, które możemy przykleić do ściany.
  Podobny efekt dają tak zwane pilastry, płaskie elementy, które służą tylko do przyklejenia do ściany. Pilastry możemy zamontować także jako obudowy wysokich drzwi lub obudowa biblioteczki. Podobne jak kolumny składają się z bazy pilastra, trzonu oraz głowicy pilastra.
  Ciekawym elementem, który możemy wykorzystać przy dekorowaniu wnętrza są obudowy drzwi. Tutaj możemy wykorzystać dedykowane listwy lub listwy przypodłogowe i listwy naścienne. Tego rodzaju listwy Orac Decor produkuje zarówno z poliuretanu jak i z plastiku (duropolimer), zapewniają zatem bardzo dobre właściwości na uderzenie, a także pozwalają na dobre przyleganie farby do listwy.
  Nisze i kopuły są elementami głównie sufitowymi, które podobne są do rozet, jednak kopuły charakteryzują się wklęsłością, zatem, aby je zamontować należy wyciąć w suficie otwór. Nisze nadają się głównie jako element ścienny, gdyż mogą być wykorzystane do wykonana wnęki w ścianie i stanowić miejsce w którym ustawimy dodatkową dekorację. Montujemy jest na klej akrylowy FDP500
  Panele drzwiowe to element dekoracyjny stanowiący dodatkową dekorację przyklejaną do drzwi, który nadaje im wyjątkowy charakter dekoracyjny. Panele możemy wykorzystać także na ścianie, gdzie mogą stanowić bazę do budowy boazerii angielskiej lub amerykańskiej. Te elementy Orac Decor produkuje metodą wtrysku plastiku do formy, są zatem wyjątkowo twarde i dobrze znoszą uderzenie.
  Kominki, a właściwie obudowy kominków, tak naprawdę są tylko i wyłącznie elementem dekoracyjnym, głównie z powodu materiału, czyli poliuretanu, nie nadają się do stosowania w klasycznym kominku z ogniem bezpośrednim. Jedyną możliwością jest zabudowanie w nich wkładu elektrycznego.
 • Akcesoria

  AKCESORIA DO SZTUKATERII ORAC DECOR

  Niezbędnym elementem, aby zamontować sztukaterię są narzędzia i kleje. Podstawowym narzędziem jest korytko (przyrżnia), ostra piła o drobnym zębie (bez tzw. rzezu), wyciskacz do kleju (pistolet), miara, ołówek i papier ścierny.

  Korytko do sztukaterii produkowane przez Orac Decor występuje w kilku postaciach,łącznie z zaawansowanym przyrządem do cięcia pod kątem. Podstawowa wersja pozwala na cięcie listew dekoracyjnych pod kątem 90, 45 i 30 stopni.

  Pila do cięcia sztukaterii najlepiej gdy posiada drobne zęby i nie posiada tak zwanego rzezu, czyli zęby powinny być ustawione jeden za drugim bez widocznego wykrzywienia na boki. Zapobiega to niszczeniu korytka, a drobne zęby pozwalają na cięcie listew dekoracyjnych bez niszczenia krawędzi.

  Niezbędny jest również klej montażowy, co chyba jest oczywiste. Firma Orac Decor produkuje kilka rodzajów kleju. Podstawowym jest FDP500, który pozwala na przyklejenie sztukaterii do ściany czy sufitu. Drugim ważnym klejem jest FX200. Jest to klej służący do łączenia listew ze sobą co zapobiega potencjalnym pęknięciom w tym miejscu. Powstała za jego pomocą spoina jest niezwykle trwała. Przy montażu sztukaterii w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienki, czy nawet na zewnątrz budynku, należy stosować klej FDP700 HYDRO. Zapobiega on dostawaniu się wody za listwę i stanowi dobrej połączenie. Jeszcze jedną zaletą tego kleju jest jego duża przyczepność, także montaż np. listew przypodłogowych do gładkich płytek nie stanowi większego problemu.
Pokazuje 1 - 12 z 304 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 304 elementów

SZTUKATERIA ORAC DECOR

Firma Orac Decor należy do największych europejskich producentów sztukaterii wykonanych z nowoczesnych materiałów, takich jak poliuretan, duropolimer (polimer) czy styrodur (styropian). Dzięki nowoczesnemu zapleczu maszynowemu, listwy i elementy dekoracyjne tego producenta spełniają najwyższy standard jakości i zapewniają długotrwałe użytkowanie. Profile, listwy i elementy dekoracyjne są oferowane w kilku linia produktowych takich jak Orac Luxxus, Orac Axxent, czy Orac Basixx. Różnią się głównie materiałem z jakiego są wytwarzane, a co za tym idzie właściwościami i ceną. Najlepszy stosunek według nas posiada Axxent, łącząc wysoką jakość z ekonomiczną ceną. Nowością w ofercie są listwy dekoracyjne produkowane w kooperacji ze znanymi projektami w tym Ulf Moritz. Te nowoczesne wzory z pewnością znajdą uznanie w klientach ceniących nowoczesny design i modernistyczne wykończenie, głównie za sprawą ascetycznych kształtów, odmiennych od bogatej klasycznej sztukaterii.

LISTWY PRZYSUFITOWE

Profile przysufitowe Orac, jak już napisano można zamówić w naszym sklepie wykonane z kilku rodzajów materiału – poliuretanu, plastiku i styropianu. Najbardziej rozpowszechnione są listwy poliuretanowe, gdyż są łatwe w montażu i atrakcyjne cenowo. Dodatkowym plusem jest ich mała waga, zatem może je montować jedna osoba, wystarczy korytko (przyrżnia) i pistolet do kleju, oraz niezawodny klej montażowy FDP500. Listwy sufitowe produkowane są w rozmaitych kształtach i wielkościach. Mogą być zarówno zdobione jak i gładkie, dzięki czemu będą pasować także do nowoczesnych wnętrz. Profile dekoracyjne Orac wykonane z plastiku (duroplimeru) szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienka z prysznicem, głównie z powodu wodoodporności, którą posiadają także listwy przypodłogowe Orac. W takich pomieszczeniach sugerujemy stosowanie kleju montażowego HYDRO. Przy dużych listwach sugerujemy stosowanie kleju do łączeń, co zapewni nam trwałą spoinę między listwami, a co za tym idzie brak spękań.

LISTWY NAŚCIENNE (LISTWY ŚCIENNE)

Listwy ścienne Orac Decor produkowane są z trzech rodzajów materiału, jednak my zalecamy tylko listwy naścienne poliuretanowe lub listwy naścienne plastikowe. Listwy takie świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, których ściany są narażone na potencjalne uderzenia i uszkodzenia. Profile ścienne montujemy na klej montażowy, po czym zmywamy resztki kleju wodą i malujemy. Można je malować dosłownie każdym rodzajem farb, ale nie mogą one zawierać rozpuszczalników. Listwy Orac świetnie nadają się na wykonanie ramek na ścianie lub jako boazeria (boazeria amerykańska i boazeria angielska).

ROZETY SUFITOWE

Rozety Orac produkowane są tylko i wyłącznie z pianki poliuretanowej. Zapewnia to idealne odtworzenie powierzchni, gdyż żywica poliuretanowe pęcznieje w formie i dokładnie wypełnia każdy zakamarek. Rozety dekoracyjne dostępne są w różnych średnicach i kształtach, od klasycznych po nowoczesne. |Montowane najczęściej do sufitu na klej montażowy FDP500 nie wymagają dodatkowego kołkowania jak przy rozetach gipsowych. Wystarczy jedynie wyciąć w środku otwór przez który przełożymy przewody i hak.

LISTWY PRZYPODŁOGOWE

Listwy przypodłogowe Orac Decor produkowane są tylko z polimeru zwanego duropolimerem. Są to białe listwy przypodłogowe, które są gotowe do malowania. Szczególnie wyjątkowo prezentują się wysokie listwy przypodłogowe, które dodatkowo podkreślają każde wnętrze. Profile są odporne na uderzenia np. przy sprzątaniu, a także odporne na wilgoć, zatem możemy je stosować w łazienkach. Listwy mają możliwość schowania tuż za nimi kabli. Nadają się do malowania na dowolny kolor.