Panele 3D

Jest 50 produktów.

Podkategorie

 • Dunes

  PANELE ŚCIENNE DEKORACYJNE 3D DUNES

      Panele ścienne Dunes produkowane są w Polsce. Wytwarzane są z gipsu ceramicznego, który zapewnia idealne odwzorowanie formy. Płyty dekoracyjne Dunes dodatkowo wzmacniane są siatką szklaną, która zapewnia dodatkowe wzmocnienie stuktury wewnętrznej. Tak zapezpieczone panele ozdobne są trudniejsze do uszkodzenia, chociażby w trakcie transportu.
      Panele ścienne 3D DUNES wytwarza się w kilku wymiarach, jednak najbardziej popularny jest 100x80cm. Taki wymiar paneli Dunes powoduje, że po przeliczeniu na m2 cena płyt ściennych jest bardzo atrakcyjna. Każdy kaseton 3D pasuje do drugiego, zatem po montażu otrzymujemy jednolite ściany 3D, które dają nam wrażenie trójwymiaru.

  PANELE GIPSOWE 3D Dunes

      Płyty na ścianę montujemy za pomocą kleju do płyt kartonowo-gipsowych, przy małej ilości paneli dekoracyjnych Dunes. Przy większej ilości, wskazane jest stosowanie gładzi gipsowej Semin CE78. Klej ten ma długo czas pracy, gdyż pozwala na godzinne jego użytkowanie. Po przyklejeniu, płyty należy poszpachlować łączenia za pomocą gładzi. Gdy łączenia wyschną, powinny zostać wyszlifowane drobnym papierem ściernym.
      Białe panele ścienne następnie gruntujemy gruntem głębokopenetrującym, który powinien być w pierwszym nałożeniu rozcieńczony, za drugim razem już nie rozcieńczamy. Kasetony 3D gipsowe Dunes możemy malować dowolnymi farbami, jdenak ciekawy efekt uzyskamy po zastosowaniu farby dekoracyjnej. Sposób montażu pokazuje także na naszym blogu.

  PANELE DEKORACYJNE Dunes

      To świetny produkt, który ożywi nasze ściany. Dzięki gipsowi, panele ozdobne Dunes są w pełni ekologiczne, z naturalnego materiału. Gips powoduje także, że płyty ścienne Dunes poprawiają wilgotność pomieszczenia. Gips oczywiście jest całkowicie niepalny. Płyty możemy w kazdym rodzaju pomieszczenia jednak najlepiej według nas przezntują sie w salonie, sypialni lub przedpokoju. Gdybyśmy chcieli panele zamontować w kuchni lub łazience, należy je zagruntować w celu impregnacji na wodę i wilgoć.
      Intrygujące kształty paneli ozdobnych powodują także poprawę jakości dźwięku w pomieszczeniu, rozbijając falę dźwiękową.

  Tego typu dekoracje ścienne oferujemy w niskich cenach w naszym sklepie internetowym do którego serdecznie zapraszamy.
 • LOFT Design

  PANELE ŚCIENNE Loft Design System

  Panele ścienne 3D Loft Design to polski produkt o wysokiej jakości, który wytwarza panele dekoracyjne z gipsu ceramicznego. Ten rodzaj gipsu pozwala na oddanie idealnego kształtu formy. Panele 3D Loft produkowane są w różnych rozmiarach, jednak najpopularniejszy wymiar to 50 x 50cm. Stąd sam montaż jest łatwieszy i wygodniejszy, niż u innych producentów paneli ściennych. Kasetony 3D Loft Design pozwalają na osiągnięcie bardzo ciekawego efektu ściany 3D i naszym zdaniem efekt ten jest o wiele ciekawszy niż ściany pokryte cegłą dekoracyjną. Płyty gipsowe 3D LOFT są świetną alternatywą dla paneli ściennych mdf, są tańsze i pozwalają na osiągnięcie ciekawszego wyglądu, gdyż brak spoin powoduje powstanie ściany 3D.

  PANELE GIPSOWE 3D Loft Design 

  Płyty na ścianę LOFT montujemy za pomocą kleju gipsowego, tego samego, którego używamy do przyklejenia płyt kartonowo-gipsowych. Aby mieć pewność prawidłowego zamontowania płyty na ścianę, nalezy ją wcześniej odpowiednio przygotować. Przy ścianach pokrytych gładzią, należy ją wstępnie zadrapać, natomiast ściany pokryte wyłącznie tynkiem wystarczy jedynie zagruntować. Panel ozdobny LOFT powinno się delikatnie zwilżyć wodą przed montażem, pozwoli to prawidłow związać gipsowe panele ze ścianą. Po montażu paneli ściennych LOFT, wszelkie łączenia należy uzupełnić gładzią i wyszlifować. Takie połączenie między panelami dekoracyjnymi LOFT pozwoli nam uzyskac efekt ściany 3D. Przed samym malowaniem, należy panele 3D Loft Design zagruntować wstępnie rozcieńczonym gruntem i ostatecznie nierozcieńczonym. Malujemy panele ścienne wszelkimi dostępnymi farbami do wnętrz. Warto do tego użyć farb dekoracyjnych, które wzmocnia nam efekt 3D.

  PANELE NA ŚCIANĘ Loft

  Panele 3d na ścianę LOFT dostarczane są w kartonowych opakowaniach, które dokładnie zabezpieczają panele przed uszkodzeniem. Przy większych paczkach płyty 3D LOFT wysyłane są na palecie drewnianej. Wskazane jest po dostawie sprawdzenie stanu i jakości płyt dekoracyjnych na ścianę i ewentualne złożenie reklamacji u kuriera.
 • NordGips

  Panele ścienne Nordgips, czyli dekoracyjne płyty 3D

      Panele 3D Nordgips to najnowsza propozycja tego producenta w zakresie dekorowania naszych wnętrz. Obecnie składa się z kilkunastu wzorów, jednak katalog stale jest powiększany o autorskie wzory. Kasetony 3D Nordgpis wykonane są z gipsu ceramicznego, niezwykłego gipsu, który cechuje się wyjątkowymi właściwościami. Dzięki dobrej lejności gips dokładnie wypełnia formę, która zapewnia idealne odwzorowanie płyt na ścianę. Dodatkowym atutem tego materiału jest dokładność wymiarowa paneli ozdobnych. Panele ścienne 3D Nordgips są oferowane w niższych cenach niż konkurencyjne produkty.

  Panele gipsowe 3D

      Płyty gipsowe Nordgips mają standardową wielkość 50x50cm i w zależności od wzoru, różne grubości. Mniejsze wymiary niż np paneli ściennych Dunes, sprawiają, że dekory na ścianę montuje się łatwiej i wygodniej. Dostarczane są w opakowaniach kartonowych oraz na palecie, zapewniając dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Dostarczane są kurierem lub własnym transportem.

  Panele dekoracyjne - montaż

      Sam proces montażu płyt ściennych 3D Nordgips jest dosyć prosty, ale jednak pracochłonny. Wymagane są podstawowe umiejętności jak przy wykonywaniu gładzi. Producent zaleca produkty KLEiB, jednak można korzystać także z ogólnodostępnych środków.
      Przed montażem należy przygotować ścianę. Jeśli jest tynk, to zagruntować. Jeśli na ścianie jest jednak gładź, to należy ją zadrapać i dopiero zagruntować. Gruntujemy również tył paneli gipsowych. Zmniejszy to chłonność. Płyty na ścianę Nordgips kleimy za pomocą kleju gipsowego, zostawiając delikatne przerwy między panelami ściennymi. Po utwardzeniu kleju, dylatacje należy uzupełnić np gładzią i następnie wyszlifować drobnym papierem ściernym
      Malowanie płyt gipsowych dekoracyjnych, powinno być poprzedzone zagruntowaniem. Do malowania należy użyć ogólnodostęnych farb ściennych lub farb dekoracyjnych, które wzmocnią efekt ściany 3D. Naszym zdaniem, również białe panele na ścianę Nordgips wyglądają bardzo efektownie.
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów
 • Panele dekoracyjne Loft Design System są jak puzzle. Każdy element musi doskonale do siebie pasować, wówczas osiągnięty efekt będzie zdumiewający. Taki, wyjątkowy rezultat, zapewnia prezentowany wzór. To model, który hipnotyzuje swą formą. Wypukłości przeplatają się z wklęsłościami, tworząc przyjemny dla zmysłu wzroku i dotyku deseń.

  86,04 zł
 • Jeden z najczęściej wybieranych wzorów paneli 3D Dunes. Wzór Wave przypomina morskie fale, które na przemian wystają, by za chwilę się schować. Ten intrygujacy kaseton 3D możemy zamontować zarówno poziomo, ale pięknie wygląda także w pionie, gdzie może przywoływać na myśl wodospad. Płyty gipsowe Dunes wykonane są z gipsu ceramicznego, który możemy...

  135,00 zł 150,00 zł -10%
 • Są jak perfekcyjna układanka. Misterna plecionka o doskonałej, dopracowanej formie. Słowa te nie są słowami na wyrost, jeśli dotyczą one prezentowanego panelu ściennego Loft Design System. Opływowe wypukłości sprawiają, że dekor ten jest przyjemny nie tylko dla oka. Działa również na zmysł dotyku. Wzór ten to zwrot ku aerodynamicznej formie.

  67,97 zł
 • Nowoczesny wzór dekoracyjny, który świetnie wkomponuje się z modernistycznmi wnętrzami. Sam panel 3D Dunes Blister przypomina delikatną strukturę przestrzenna, która dzięki podświetleniu przyjmuje trójwymiarowy charakter. Sam panel ścienny możemy wykorzystać np. w salonie za telewizorem.

  135,00 zł 150,00 zł -10%
 • Bąble, bąbelki to motyw przewodni tego panelu 3D. Dunes Bubbles to niezywkła dekoracja każdej ściany. Szczególnie dobrze prezentować się będzie w pokoju dziecka. Wykonany jest z gipsu, zwanego ceramicznym, któy świetnie nadaje się do odlewania, a same płyty są przyjemne w montażu. Po zamocowaniu wystarczy je pomalować farbą, najlepiej dekoracyjną.

  158,40 zł 176,00 zł -10%
 • 1 Recenzje

  Panel dekoracyjny 3D Dunes Choppy swoim kształtem przypomina delikatnie falującą taflę morza. Panele możemy zamontować naprzemiennie odwracając kolejny panel, dzięki czemu wzór nie staje się powtarzalny. Delikatne fale zamontowane na ścianie działają niezwykle uspokajająco, dodatkowo odpowiednio pomalowane farbą dekoracyjną, wzmacniają efekt.

  135,00 zł 150,00 zł -10%
 • Jeden z najbardziej intrygujących paneli ściennych 3D, który swym kształtem do złudzenia przypomina płaskie kratery księżycowe. Dzięki ogrągłemu kształtowi Dunes Craters, może także służyć jako rozeta sufitowa. Wtedy jednak powinna oprócz kleju, zostać zakołkowana. Kasetony 3D możemy zamontować w dowolnym miejscu na ścianie, dzięki czemu zapewnią nam...

  44,10 zł 49,00 zł -10%
 • Gipsowy panel 3D Dunes Curled to prawdziwa ozdoba każdej ściany. Ten mocno rzeźbiony wzór jest prawdziwym dekorem każdego wnętrza. Po montażu wszystkie fale łączą się ze sobą, dlatego otrzymujemy efekt jakby ściany 3D. Natomiast dzięki temu, że panele Dunes wytwarzane są z gipsu ceramicznego, wszelkie łączenia niwelujemy szpachlówką. Wadą jest jedynie...

  135,00 zł 150,00 zł -10%
 • Dekoracyjny panel ścienny 3D Dunes Flower to jedna z nowszych propozycji tej firmy. Ma kształt kwadratu ze wzorem w postaci łezek, które w całości tworzą liście kwiatu. Dzięki kwadratowemu kształtowi, kasetony bardzo latwo można łączyć ze sobą. Gips natomiast, powoduje, że możemy ukryć wszystkie łączenia. Aby pomalować płyty, należy powierzchnię paneli 3D...

  126,00 zł 140,00 zł -10%
 • Bardzo ciekwy wzór ścienny. Panel 3D Dunes Groovy wygląda jak delikatna fala wody na powierzchni jeziora. Każda fala jest symetryczna i pasująca do stykających się paneli. Wzory marynistyczne są obecnie bardzo popularne, stąd spore zainteresowanie tym wzorem. Dodatkowo na uwagę zwraca atrakcyjna cena, która z pewnością będzie dodatkowym wyznacznikiem...

  135,00 zł 150,00 zł -10%
 • Panel 3D Dunes Highball posiada w swoim wzorze fale, między którymi znajdują się wypukłości. Tego rodzaju dekoracja świetnie wygląda w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Fale sprawiają, że panel powoduje uspokojenie i kojące działanie na oczy. Panele montujemy w pionie lub w poziomie. Warto dla podkreślenia efektu pomalować farbą dekoracyjną z dodatkowym...

  135,00 zł 150,00 zł -10%
 • Jeden z nowocześniejszych wzorów w ofercie firmy Dunes, czyli model Holes. Ta charakterystyczna pofalowana powierzchnia idealnie wpasowuje się w modernistyczne wnętrza. Posiada kształt kwadratu, zatem jest mniejszy od swoich starszych braci. Panel 3D wykonany jest z gipsu, więc dosyć łatwo go zamontować na ścianie. Również samo malowanie kasetonów...

  108,00 zł 120,00 zł -10%
Pokazuje 1 - 12 z 50 elementów

PANELE ŚCIENNE, CZYLI EFEKT 3D NA ŚCIANIE

    Panele ścienne 3D to prawdziwy hit w dekoracji wnętrz w ostatnich latach, głównie za sprawą nietuzinkowego wyglądu i powiewu świeżości w dekoracjach wnętrz. Szczególnie upodobali je sobie architekci, projektanci wnętrz i dekoratorzy, gdyż użycie dekoracyjnych paneli ściennych daje przepiękny efekt trójwymiarowości i wskazane jest użycie odpowiedniego oświetlenia, dzięki czemu uzyskamy efekt ściany 3D. Dopiero tak ustawione światło pozwala w pełni docenić efekt światłocienia na płytach oraz panelach 3D.

    Płytki 3D produkowane są głównie z dwóch rodzajów materiału: z gipsu ceramicznego oraz z poliuretanu. W sprzedaży występują także kasetony ścienne mdf, jednak ze względu na obróbkę na maszynach CNC i w związku z tym cenę płyty mdf, nie uzyskały zbyt dużej popularności. Najczęściej klienci wybierają kasetony 3d wykonane z gipsu. Panele ścienne 3D to nowoczesny sposób na dekorację ściany, do tego sam montaż nie jest trudny i panele 3D może zamontować każdy.

PANELE GIPSOWE 3D. PŁYTY DEKORACYJNE Z NATURALNEGO MATERIAŁU

    Gipsowe panele ścienne wykonywane są w formach, które następnie zalewa się płynnym materiałem. Taki sposób wykonania płyty pozwala na wierne oddanie kształtu formy, a co za tym idzie, każdy dekor ścienny odtworza nawet najbardziej skomplikowanego wzoru. Stosowany do odlewania gips to z reguły gips ceramiczny o dużej gładkości i dobrych właściwościach lejnych. Z takiego materiału kasetony 3D wykonuje Dunes, LOFT czy Nordgips. Wzory są opracowywane bezustannie, zatem oferta będzie się stale powiększać.

    Panele 3D wykonane z gipsu mają możliwość montażu i łączenia ze sobą praktycznie bez śladu, dzięki zaszpachlowaniu fugi i wyszlifowaniu. Gipsowe panele ścienne 3D następnie należy zagruntować i pomalować na odpowiedni kolor. Płyty na ścianę montujemy za pomocą kleju gipsowego. Minusem jest ich waga, lecz przeszkadza to jedynie w transporcie i montażu. Dużym plusem jest natomiast cena, gdyż jest niższa niż wykonanych z poliuretanu. Oczywiście w naszym sklepie internetowym staramy się o jak najniższe ceny, aby zaspokoić Państwa potrzeby. Warto dodać, że panele ścienne, coraz częściej pokazywane są w programach TV.

PANELE DEKORACYJNE 3D

    Panele ścienne z poliuretanu produkuje dwóch potentatów z Belgii, czyli Orac Decor oraz NMC. Podobnie jak wyroby z gipsu, wykonywane są w formach, które wypełniane są przez piankę poliuretanową. Zewnętrzna powierzchnia jest pokrywana podkładem gruntującym, który zwiększa przyczepność farby i sprawia, że otrzymujemy białe panele ścienne. Plusem poliuretanowych kasetonów 3D jest niska waga i montaż na zwykły klej akrylowy, jednak sporym minusem jest cena. Niestety nie są to tanie płyty dekoracyjne.

    Często do naszego sklepu internetowego trafiały pytania, czy można te panele dekoracyjne montować na suficie. Oczywiście nie ma przeciwwskazań. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu sufitu i zastosowaniu odpowiednich klejów. Sam montaż nie stanowi problemu. Panele ścienne na suficie jednak lepiej sprawdzą się wykonane z lekkiej pianki.

Panele gipsowe 3D ze względu na wagę, są wysyłane na palecie.

Oferta ściennych paneli dekoracyjnych 3D stale jest powiększana zarówno o wzory jak i o nowych producentów. Wszystko dla Państwa wygody. Przy większych zamówieniach zapraszamy do sklepu, do negocjacji ceny.