Sztukateria>Rozety sufitowe

Jest 58 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 58 elementów
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁELEMENT NA ZAMÓWIENIE. BRAK MOŻLIWOŚCI ZWROTU.Panel sufitowy, który może spełnić także rolę panelu ściennego lub drzwiowego. Wykonany z twardego duropolimeru z całą pewnością będzie długo cieszył swoim widokiem. Panel Orac Decor F30 można ciąć do porządanego ksztatu. Montaż na klej akrylowy. Panele można...

  187,33 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Klasyczny panel Orac Decor F31 z ornamentem "bawole oczy". Może być wykorzystany  jako dekoracja ścienna lub jako panele drzwiowe. Głównie może służyć jednak jako kwadratowa dekoracja sufitu (rozeta).  

  187,33 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Kopuła Orac Decor F10 zwana także niszą, jest typowym elementem klasycznej sztukaterii. Kopułę montujemy natynkowo, nie ma potrzeby wycinania otworu w suficie. Piekny element, który doda wiele uroku naszemu wnętrzu.

  957,11 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁKopuła klasyczna, któa jest typowym elementem sztukaterii sufitowej. Aby zamontować kopułę Orac Decor F11 należy wyciąć otwór w suficie. Łatwa do malowania, gdyz jest pokryta farbą podkładową.

  707,82 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁProsta kopuła Orac Decor F12 o klasycznym, prostym kształcie. Takiej wielkości kopuła świetnie prezentuje się w dużych, wysokich pomieszczeniach. Powierzchnia jest gładka, bez zdobień.

  2 086,36 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁDuża kopuła sufitowa o ponad metrowej średnicy. Posiada na brzegu zdobienie ornamentowe, podobnie jak na środku rozety. Aby zamontować kopułę należy wyciąć w suficie otwór o odpowiedniej średnicy. Kopuła wykonana jest z poliuretanu, więc nie ma potrzeby stosowania kołków, lecz wystarczy jedynie klej...

  1 305,51 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁŚrednica tej kopuły to 1,2m, zatem jest dużym elementem dekoracji sufitowej, który musimy dobrać do odpowiedniego pomieszczenia. Kopułę montujemy poprzez wycięcie otworu w suficie i przyklejenie samego brzegu. Poliuretanowa rozeta jest mocno zdobiona, zatem wskazane jest użycie z podobnie zdobioną...

  1 042,75 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁTa owalna rozeta sufitowa to prawdziwe bogactwo dekoracji. Zawiera w sobie motywy roślinne, kwiatowe oraz warkocza. Jej kształt jest na tyle ciekawy, że rozeta powinna być stosowana w pomieszczeniach o kształcie prostokąta lub z żyrandolem o podłużnym kształcie. Jest wykonana z pianki poliuretanowej,...

  153,43 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁKopuła sufitowa Creativa R-04 to element dekoracji sufitowej o dużym rozmiarze (680mm). Rozeta jest zdobiona elementami dekoracyjnymi. Przed montażem, należy w suficie wyciąć otwór, a następnie przypasować kopułę. Montujemy na klej montażowy, najlepiej akrylowy Creativa. Nie ma potrzeby kołkowania jak...

  245,88 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Mała rozeta dekoracyjna Creativa R-05 może byc stosowana jako rozeta sufitowa oraz jako rozeta ścienna. Bradzo mocno zdobiona w motywy roślinne. Przed przyklejeniem, należy zrobić otwór pod haczyk oraz przewody. Montujemy na klej akrylowy Creativa.

  22,20 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁ Rozeta z symetrycznym motywem roślinnym. Tego rodzaju element dekoracyjny powinien byc stosowany w pomieszczeniach wykończonych w podobnym stylu. Rozeta R-06 wykonana jest z poliuretanu, zatem jej lekkość sprawia, że jest łatwa do zamontowania i przyklejenia. Nie wymaga kołkowania.

  195,88 zł
 • DARMOWA WYSYŁKA OD 300ZŁPONIŻEJ, KOSZT WYSYŁKI 30ZŁMała rozetka dekorcyjna Creativa R-07 służąca zarówno jako dekoracja sufitowa jak i ścienna. Zdobiona motywami roślinnymi. Można wykorzystać jak dodatkowy element np w obudowie drzwi lub w narożnikach ramek. Rozeta Creativa wykonana jest z poliuretanu i jest bardzo lekka.

  19,60 zł
Pokazuje 1 - 12 z 58 elementów

Rozeta sufitowa

    To idealna ozdoba każdego wnętrza. Jest szczególnym elementem dekoracji, gdyż montowana jest z reguły w centralnym punkcie każdego sufitu, więc siłą rzeczy, mocno przyciąga wzrok każdego kto spojrzy w górę. Mimo, że uważana jest jako dodatek, to naszym zdaniem rozeta sufitowa jest obowiązkowym elementem przy wnętrzu urządzonym klasycznie, ze sztukaterią. Mnogość wzorów, kształtów, ornamentów czy rozmiarów daje praktycznie nieograniczone możliwości ozdobienia każdego sufitu. Co ciekawe, rozety sufitowe mogą być także przeznaczone dla nowoczesnych wnętrz. W naszym sklepie internetowym dostępne są produkty Orac Decor, NMC, Creativa by Cezar oraz Mardom. Rozeta sufitowa pasuje do każdego wnętrza.

Rozety dekoracyjne

    Wytwarzane są z różnego rodzaju materiału. Najbardziej popularne to rozety gipsowe, jednak obecnie mamy możliwość zamontowania rozet ozdobnych na sufit także z innych materiałów jak np. z poliuretanu czy ze styropianu. Aby dokonać wyboru, należy jednak przeanalizować każdą z nich.
   Rozety sufitowe wykonane z gipsu mają opinię najbardziej ekologicznych i naturalnych. Tak rzeczywiście jest, gdyż gips wykorzystywany był do wytwarzania sztukaterii od lat, jest zatem sprawdzonym materiałem. Ma jednak swoje wady - jest ciężki oraz kruchy. Sam montaż również jest utrudniony, gdyż rozeta jest ciężka i przy mocowaniu należy ją kołkować. Czy to problem? Opinie są podzielone... Z reguły gipsowe rozety mają cenę podobną do poliuretanowych.

Rozety styropianowe oraz rozety poliuretanowe na sufit

    Rozety dekoracyjne z poliuretanu są lekkie i niezwykle dobrze oddają kształt formy w jakiej są wykonywane. Zewnętrzna część pokrywana jest farbą podkładową, co zapewnia dobre przyleganie farby. Ważną cechą tych ozdób sufitowych, jest możliwość ukrycia kabli, gdyż posiada wolną przestrzeń. Według naszej opinii, rozety te ze względu na atrakcyjną cenę i wspaniałą jakość, są najlepszym wyborem!

    Ostatnimi z rozet , są te wykonane ze styropianu lub z polistyrenu, niestety metoda ich wykonania sprawia, że mimo dużo niższej ceny, ich jakość jest mniejsza niż z pianki poliuretanowej. Detal jest mało ostry, poza tym widoczne są kuleczki styropianu, więc nie zawsze jest to ozdoba na suficie... Rozety styropianowe są mocno podatne na uszkodzenia mimo, że montowane są na suficie. Zdarzały się sytuacje, że juz przy montażu rozeta sufitowa była uszkadzana...

Montaż rozety sufitowej

    Zarówno rozeta sufitowa styropianowa jak i poliuretanowa montowane są w podobny sposób, jak sztukateria z tych materiałów. Stosujemy do tego celu klej montażowy akrylowy. W zależności od producenta, sugerujemy stosowanie dedykowanych rodzajów kleju (Orac Decor FDP500, NMC Adefix lub Creativa C300). Oczywiście, w rozecie ozdobnej najpierw wykonujemy otwór pod kable i mocowanie żyrandola lub lampy (hak lub kołki).


Przed zakupem, warto wybrać rozetę dostosowaną do sztukaterii pod względem ozdób czy ich braku. Wielkość rozety sufitowej dobiera się pod względem średnicy - musi być 30% mniejsza niż średnica lampy (np. żyrandol średnicy 1m - rozeta sufitowa 0,7m).