Listwy>Rozety NMC

W tej kategorii nie ma produktów.

Rozety sufitowe dekoracyjne NMC

    Firma NMC posiada szeroki wybór tej dekoracji sufitowej, która jest szczególnym rodzajem sztukaterii wewnętrznej. Mnogość wzorów i wymiarów sprawia, że można rozety dopasować do każdej aranżacji, zarówno klasycznej, ale i nowoczesnej. Wszystko za sprawą kolekcjii NMC Cielo. Rozety sufitowe NMC możemy podzielić na te wykonane z poliuretanu oraz na wykonane ze styropianu. Różnią się między sobą jakościa wykończenia oraz ceną.

Rozety styropianowe NMC

    Są najtańszą możliwością, aby zamontować na suficie tego rodzaju ozdobę. Niska cena idzie, niestety, w parze z jakością. Na powierzchni rozety są widoczne delikatne kuleczki styropianu. Również sam detal nie jest do końca ostry. Rozety styropianowe są także łatwo podatne na uszkodzenia. Montujemy je na klej akrylowy ADEFIX. Warto przy wyborze dobrać rozetę do sztukaterii, czyli gzymsów i listew ściennych.

Rozety poliuretanowe NMC

    Twarde i odporne na uszkodzenia. Jednocześnie są niewiele cięższe od styropianowych, co powoduje, że rozety poliuretanowe łatwo zamontować. Według naszej i klientów opinii są doskonałym wyborem do dekoracji sufitu. Posiadają ostry detal, podobny do rozet gipsowych. Nie mają jednocześnie ich wady, czyli wysokiej wagi. NMC jako jedyne posiada w swojej ofercie także nowoczesne rozety sufitowe, pasujące do modernistycznych aranżacji. Klasyczne sztukaterie wykorzystują z reguły rozety sufitowe mocno zdobione.

    Aby dobrać taką rozetę poliuretanową do żyrandola, należy posłużyć się stosunkiem średnic. Zasadą jest, że powinna być 70/100%, czyli rozeta mniejsza od żyrandola o 30%.